Attitude aneb má závislost na ekodrogerii

Přesně si pamatuji ten moment, kdy bylo v pořadí 2.mini, Dětský festival mini, na Balabence. Bylo naprosto úžasné počasí, sluníčko pálilo do velkých oken a my tvůrci poletovali a chystali se na první prodejní den. Á, čučím, za sousedy mám nějakou kosmetiku, pleny, drogerii, ehm nechává mě to celkem chladnou, na mini není prostor na nějaké velké seznamování, ale během těch tří dnů na sebe s holkama mrkáme a usmíváme se, stejně jako u nás, ani u nich není chvilka klidu... až v neděli před koncem celé akce mám konečně čas na chvíli se zastavit a omrknout, co to vlastně nabízí? Marjapano, drogerie s kolibříkem, pandou, tučňákem? A ještě k tomu eko? V rychlosti kupuji osvěžovač vzduchu s vůní levandule a už zas běžím na stánek...joo kdybych tak věděla, že právě tady propukla má "závislost" na jejich čist.prostředcích a drogerii :))). Ehm a taky jsem se jak malá zamilovala do jejich úžasné grafiky na výrobcích, jako pardon, ale uklízet doma s kolibříkem a čistit fleky s mistrem tučňákem, to se jen tak nevidí:). 
Teprve doma si v klidu pročítám, koho jsem to měla za sousedky, holky, které založily eshop s kosmetikou a drogerií Attitude (eshop Babystart), která byla tehdá na našem trhu nováčkem. Dnes je tomu už jinak a Attitude je stálicí nejen na každém festivalu mini :). Dodnes mají v Česku výhradní zastoupení této výjimečné značky.
Za značkou Attitude stojí skupina mladých rodičů z Kanady, kterým prostě nebylo jedno čím a jak se doma myjí oni i jejich děti, proč naše pokožka přijímá tolik toxických látek a proč stále hodně produktů na trhu obsahuje desítky různých složek, mezi nimiž lze najít dokonce i legálně akceptovatelné rakovinotvorné látky? Naštvali se #díkybohu a rozhodli se vyvíjet kosmetiku a drogerii obsahující pouze složky šetrné k lidskému zdraví, a to bez kompromisů. Co jen mi to připomíná, tuhle "striktnost a šití pouze z biobavlny bez kompromisů" sama praktikuji ve svém podnikání už přes 4 roky a nemíním z té cesty slevit. Věřím, že dřív nebo později to prostě přinese své ovoce a má to smysl👋♥
Přírodní výrobky značky Attitude jsou ojedinělé nejen respektem k našemu zdraví a přírodě, ale i díky nádherné vůni a schopnosti pěnit, bez všech těch chemických koktejlů a pěnidel. Vůně pochází výhradně z přírodních zdrojů a neobsahují žádné složky, které by mohly jen náznakem škodit našemu zdraví :). 
Všechny jejich produkty jsou hypoalergenní, naše děti se po nich opravdu nikdy neosypaly a jsou vyráběny pouze z rostlinných a minerálních zdrojů. Jsou recyklovatelné, resp.obaly jsou vyráběny z HDPE #2 plastů, které jdou nejjednodušeji recyklovat. A co je pro mě opravdu hodně zásadní, všechny produkty jsou veganské, bez živočisných složek a netestované na zvířatech, Attitude je členem organizace PETA ♥♥♥
A teď už k mým top výrobkům, které mám opravdu odzkoušené a v domácnosti či koupelně je využívám už léta 😍

Osvědčená klasika - prací gely a aviváže. Jsem tak trochu závislá na vůni citrusů, miluju tu vůni svěžesti a čistoty, takže když jsem zahlédla v novinkách citrusovou řadu, musela jsem ji samozřejmě vyzkoušet. Bože, to je tak nádherná jarní vůně, lehká, jemná, prostě citronová. Čistá. Návyková ❤.
Prací gely i aviváže jsou vysoce koncentrované a vydrží na 35 - 40 (u aviváže) pracích dávek. Co mě velmi těší, skvěle fungují i při nízkých teplotách, takže je využiji i při praní oblečení z biobavlny, které peru stand.na 30st. Obsahují více než 95% biologicky rozložitelných složek, nádoba je 100% recyklovatelná a má certifikaci EcoLogo. Co chtít ještě víc? 😍
Mě dnes postihla má klasická jarní úklidová mánie, což znamená, že vyperu celý byt. I koberce a matrace, kdyby to šlo 😂. Peru uložené oblečení z minulého léta, co kdyby jim to nááhodou ještě bylo, že jo, peru polštáře, deky morčat i oblečení pro panenky. Gely i aviváž obstály na výbornou a celý pokojíček teď dětem krásně voní po citronové kůře 😋.
Dalším naprosto nezbytným pomocníkem naší domácnosti a věřím, že i vaší, je odstraňovač skvrn na dětské prádlo.  Mám už 3.balení a taky takovýho tucha, že s náma bude doma ještě hodně dlouho #protožeředitel 🙀. Používám ho opravdu denně, neboť to naše dítě je prostě čuně a žádná pračka se neobejde bez důkladného postříkání fleků tímto pomocníkem. Dávám ho na všechny druhy tkanin, na různé teploty a troufám si tvrdit, že mi pomohl zachránit 99% flekatých oblečení. Proto to 3.balení a proto ho prostě nedám 😝. 

A máme tu další místnost, kde ředitel neúnavně, denně úřaduje - kuchyni. Je teda pravda, že jsem lehce posedlá úklidem a čistotou, uklizím denně, v každé mísnosti v bytě mám prachovku a není dne, kdy bych nešmejdila a něco necídíla #díkymami. Stejně tak v kuchyni mám pořád při ruce tento čistič s vůní citronové kůry  a ten kolibřík? Ten už je jen třešinka na dortu, je k sežrání :). Pomáhá mi dnes a denně odstraňovat mastnostu a oťapkanou linku, u nás se chudák fakt nezastaví 😂. S úklidem kuchyně jde ruku v ruce i přípravek na mytí nádobí. Odjakživa trpím, bohužel, na extrémně suchou kůži po celém těle, na pravidelné mazání jsem lempl a tak prostě trpím. V létě se to zlepší, ale přes zimu je to peklo na zemi, na rukou mi kůže samovolně praská, strašně svědí a pálí... kolikrát musím uklízet v rukavicích a klasické jary...na ty můžu úplně zapomenout. Zkusila jsem jich spoustu, věřte mi, prostě to nešlo. A hle, s tímto "ekojarem" problém nemám, rukavice jsou bůh ví kde a i když máme myčku nádobí, stejně denně myju spoustu věcí i ručně a teď konečně můžu 💗.
S mou extrémní citlivostí kůže, a to nejvíce na rukou, samozřejmě souvisí i potřeba přírodního mýdla v koupelně. Vyhrály to citrony, jak jinak. Přírodní a hypoalergenní mýdlo s výtažky ze zelených listů, s úžasně svěží citrusovou vúní, mým popraskaným rukám nevadí, nepálí a neštípe. Že by to bylo výtažky z listů potočnice a lichořešnice? Nebo semen moringy? Listy citronovníku? Netuším, ale mou pokožku zanechává vláčnou, jemnou a hlavně dál mě nevysušuje♥Z okénka intimní dámské hygieny přiznávám, že ne vždy používám eko vložky a tampońy, ale snažím se o to. A do budoucna bych ráda přesedlala na tu eko rovinu úplně. Společnost Babystart zastupuje v Česku i značku Eco by Naty, která eko vložky a tampońy vyrábí a rozhodně u nás nejsou žádnou novinkou. U mně doma též nejsou žádným nováčkem, rozhodla jsem se pro ně hlavně z důvodu nebělení chlorem, absence chemie, parfémů a bělidel. Tampóny jsou vyráběné z organické bavlny, bez živočišných složek a celé papírové balení je vyrobeno z 100% recyklovaného papíru. Jak jsem se zmínila, v této oblasti mám ještě mezery a určitě na nich zapracuji. Stejně tak k tomu chci vést jednou i svou dceru, až na to přijde čas ♥.Závěrem Vám chci představit mou malou/velkou závislost, kterou si do ložnice pořizuji opravdu pravidelně a stále dokola. Nikdy jsem nebyla milovník levandule, ale díky našim nespavým dětem jsem si vypěstovala solidní poruchu spánku. Aspoň dle mé laické diagnostiky 😂. Studovala jsem a načítala informace kde se dalo a mmj.zjistila, že levandule velmi pomáhá na nespavost a těžké usínání. Od té doby mám na stolku vedle postele neustále k "dispozici" přírodní osvěžovač vzduchu s esenc.oleji a vůní levandule a eukalyptu.  Mám ho doslova přímo pod nosem a "fetuju" ho celých těch pár sekund, než usnu 😂 a jo levanduli už opravdu zbožňuji 👌😍
Tak, to je z mého eko okénka momentálně vše, před létem se chystám omrknout opalovací řadu Attitude , jo a ještě jsem zapomněla! 😂 skvělá je i tato zubní pasta pro děti,  dětská mycí pěna 2v1 a dětské mýdlo na ruce 🙌💙 no, už se těším na další zásilku 🙈.


Žádné komentáře

Okomentovat