Tipy na vánoční dárky #6 - Magnetické knihy od Janod

Nevím, jak jsou na tom Vaše děti s poznáváním hodin, ale u nás je to teda o nervy 🙀. Ne, netlačíme na pilu a rozhodně nic cíleně nenutíme...ale Emilka se svou zvídavou povahou logicky došla i k tomu času. A mami a to zítra je za kolik dní. Za pět? A ten večerníček, ten je po večeři, že a to je ve tři? A tož tak. Ať chceme nebo ne, vysvětlujeme a učíme dnes a denně. A řeknu Vám, zatím to jde dost ztuha 😂. Trošku mě irituje, že si vůbec nepamatuju, jak jsem se ty hodiny naučila já? A kdy? Aspoň orientačně? To se učí až ve škole, že jo...?

Já vím, že je času dost, ale vůůůbec by mi nevadilo, kdybysme se trošku hnuli z místa a přesunuli se ladně od poledního k další etapě, třeba k digitálkám, že 😆🙈.

S radostí jsem tedy přijala nabídku Lucky z Chytré opičky k otestování Magnetické knihy Hodiny od firmy Janod, kterou má v nabídce.


Tato kniha obsahuje 75 barevných magnetů, ciferník a digitálky. K tomu kartičky s obrázky různých aktivit dětí, které vykonávají v různou denní dobu..a hra může začít. U nás se to trošku zvrhlo, protože Beník nemohl zůstat opodál a fušoval Emilce do třídy plné žáčků s autem... ale zabavili se oba na dlouhou dobu a mě překvapilo, jak to zabavilo i dvouleťáka. Tak moc, že jsme mu ji koupili k nadcházejícímu svátku, tedy modrou s dopr.prostředky:).
 Jako všechny hračky od firmy Janod je magnetická kniha kvalitně zpracovaná a odolná, má skvělý cestovní formát. Jednoduše vše nahážeš zpět, zaklapneš a jedeš. Ve vlaku vytáhneš a v pohodě si na klíně pohraješ... to je super, ne? :)

Mám tento typ kreativních a rozvíjejích hraček nesmírně ráda, nenásilně děti "nutí" trénovat pameť a logické myšlení a rozvíjet představivost :). Co myslíte?

Nedělám si iluze, že se Emilka zítra naučí poznávat hodiny... ale věřím, že tato moc fajn hračka nám v tom pomůže. Jak jinak se učit, než hravou formou, že? 

A pokud pro Vás nejsou Hodiny zrovna aktuální, Lucka má v eshopu ještě další kousky v rukávu - Oblékání holčiček , Veselé obličeje a Moduloform  🙌💛.
Žádné komentáře

Okomentovat