Tipy na vánoční dárky #5 - SPOLEČENSKÉ HRY MARBUSHKA

Úplně přesně si pamatuji, kdy jsem ty naprosto úžasné hry od Marbushky objevila. Je to víc jak rok zpět, kdy měla Emily "období" milující havěť všeho druhu. Čím hnusnější pavouk, tím lépe. A tak se u nás začaly objevovat knihy jako Encyklopedie pavouků a brouků, zvětšovací lupy pro malé objevitele do trávy, měla i narozeninovou party v havětím stylu :-D. A tehdá při mých pravidelných návštěvách Hračkotéky v centru jsem ji uviděla v poličce - hru Brouci. Marjapano to musíme mít. Nekoupila jsem ji, přišla mi drahá, to jsem jen nedokázala docenit co všechno za tou hrou, resp. společností Marbushka je... dost jsem na ni myslela a nepustila ji prostě z hlavy. Utekl víc jak rok a já v Hračkotéce objevila další a další kousky ... a už nešlo odolat.


K narozeninám dostala Emilka hru Gusové a řeknu vám, ta hra nás dostala všechny. Naprosto jsme jí propadli, hra o lesních skřítcích, kteří pomocí kouzelných diamantů zachraňují les a rostlinky v něm? Neskutečně nádherné, jemné, opojné ilustrace...vydržela bych se na ně dívat hodiny. Hra trvá cca 20 min. a to mi na předškoláka přijde tak akorát.  

Tentokrát jsem to nevydržela a koupila ji k svátku i další hru Vánoční pohádka. Přišla mi prostě strašně roztomilá a vzhledem k tomu, že má Emily svátek přesně měsíc před Štědrým dnem (24.11.2018), těším se až si ji budeme ten měsíc do Vánoc hrát ❤.  Věřím, že krásně naladí na vánoční atmosféru, protože ty ilustrace...no posuďte sami ❤. I když to není vyloženě hra, spíše doslova vánoční příběh, kdy děti pomáhají smutné víle hledat ztracené dárky ve sněhu a doručit je zavčasu pod vánoční stromeček... ty ilustrace dělají hry od Marbushky jedinečnými 💕

 
 

 
 
No a Ježíšek to nevydržel a zařídil jí a bráchovi 3.hru, Pejsky. Na ty se taky moc těším, každá ta jejich hra je úplně jiná, přesto dokonalá. 

A jestli netušíte o jaké společnosti to tu básním, tak vězte, že Marbushka je firma z Maďarska, která krom toho, že vytváří překrásné a trvanlivé hry a hračky, se také snaží rozšiřovat environmentální povědomí o udržitelnosti při výrobě těchto her a hraček. Způsob jejich výroby a jejich myšlení vůbec je šetrný k životnímu prostředí. Kartony her jsou vyrobeny z 90% recyklovaného papíru. 
S výjimkou tisku a vazby se výroba všech her v Marbushce provádí ručně, neboť takto vyrobené hry mají menší vliv na životní prostředí.
Preferují přírodní materiály jako dřevo, papír a plátno. A k jejich barvení a ochraně používají zásadně přírodní barvy.
Hry Marbushka jsou vyráběny přeážně v Maďarsku, jejich partneři, dodavatelé, výrobci a maloobchodníci jsou malé, rodinné podniky. A všechny výrobky jsou vyráběny v tkz. "sweatshop-free" podmínkách.
Už chápete tu vyšší cenu? Já ano ❤❤❤

Vyražte do Hračkotéky okouknout je naživo, budou vám oči přecházet :-). Z mých dalších tipů je třeba hra pro nejmenší Kapy kapy kap nebo Vesmírní piráti pro kluky a Ztracený náhrdelník pro holky.  A já už se moc těším, až Emily trochu povyroste a my rozhodně pořídíme i jejich novinku Tajemná knihovna. 


Žádné komentáře

Okomentovat