Tipy na vánoční dárky #3 - LEGO DUPLO

LEGO & LEGO DUPLO  - ikonická hračka, která provázela naše dětství, je tu i pro naše děti a doufám, že tu ještě hodně dlouho bude ❤ Já třeba momentálně přemýšlím, kam ty plné krabice jednou uložím pro mé vnoučata 😂.

Nedávno jsme dostali moc milou příležitost, zůčastnit se Lego Duplo akce - představení jejich novinky Push & Go vláčků. Jsem si jistá, že tolik kostiček už nikdy pohromadě neuvidíme 😅. Duplo kam se podíváš, z kostek postavené celé Duplo město, děti byly v totálním rauši a euforii. No a já teda taky! :) 

Jejich novinku přijela představit z Dánska moc milá Elizabeth, která nám vyprávěla, jak vývoj vláčků trval skoro 3 roky, podílelo se na nich desitky lidí a vůbec, jak miluje pracovat pro ikonickou legendu, firmu Lego. 

Naše cesta k Lego Duplo byla taková všelijaká, Emilka se do něj rozhodně nezamilovala na první pohled. A ač v jejím věku kolem dvou let kamarádi už hravě stavěli, ji to nechávalo totálně chladnou. Našla si k němu cestu sama, později. Postupně jsme pořídili např. domeček, polární výpravu s velrybou, různé malé sety se zvířátky, kuchyň Máši a medvěda, teď když už je i brácha, máme i bagr, sanitku, policajty... Beník Duplu propadl mnohem dřív, než jeho ségra. Ještě neměl ani dva roky a už stavěl komíny a hrál si s bagrama. Není dne, kdy by ten obří šuplík nevytáhl a nechtěl něco tvořit. A když ho tahá Beník, musí i ségra, že jo... takže ač má už 5 let, denně si aspoň chvilku pohraje a nevypadá, že by ji to mělo jen tak pustit :-))). 
Beník jako všichni kluci propadl vláčkům, takže Ježíšek měl jasno. Dostane krabici s vláčky s novu technologií Push & Go, kdy vláčky lze uvést do chodu jen jemným postrčením dopředu nebo dozadu a zase je zastavit přidržením nebo zvednutím z kolejí. A to mi přijde fakt namakané, i pro takto malé děti. Další bomba vychytávka - na koleje můžete umístit 5 barevných akčních kostek, díky kterým vláček houká, rozsvěcuje a zhasíná světla, zastaví pro natankování, začne couvat nebo zastaví, kdekoliv mu přikážete. No není to skvělý? Dále je možné stáhnout doplňkovou aplikaci do tabletu a děti pak můžou vláček dálkově ovládat nebo získat další herní možnosti ❤.

Emilce pořídíme asi Velkou pouť, Beník dostane vláčky, od babičky další koleje a od prababičky asi školku nebo stáje nebo cukrárnu. Sakriš, člověk by potřeboval všechno a to by teprve bylo doma Lego Duplo město :-))).

Opravdu věřím, že tento dárek i přes vyšší cenu má smysl, protože Lego pomáhá rozvíjet představivost, kreativitu, inteligenci i manuální zručnost dětí. A kostky a postavičky Duplo se dokonale hodí pro malé ručičky ❤.

Mně osobně se strašně líbí, že se může ten Duplo svět u vás doma rozrůst o další skvělé pohádkové postavičky... pro milovníky Máši můžete dokoupit set s medvědem, já třeba pořídila Peppa pig set, protože Beník se do Peppinky, jak ji láskyplně říká, totálně zamiloval...a nemluví o ničem jiném. Takže doufám, že bude mít velkou radost. Můžete pořídit Bořka Stavitele, princeznu Sofii, Lociku, Minnie...a další bomba, kuličkodráhu Hubelino. Kuličky jsou hned po Peppině jeho další láska, takže mám hned tip pro druhou moravskou babičku. Hubelino jsou plně kompatibilní s Duplem, takže u nás to bude po Vánocích, doslova rychlojízda ❤❤❤.Žádné komentáře

Okomentovat