Andrea T.

Tento článek píšu spontánně a neplánovaně. Ráda bych vám totiž přiblížila tvorbu jedné z našich nejšikovnějších českých ilustrátorek vůbec. Andreu Tachezy určitě představovat nemusím, ale pojďte si přečíst jak moc ji máme rádi my a co vše z její krásné tvorby už máme doma v knihovně ❤. My Andreu totiž upřímně milujeme ❤❤❤.

Zpátky v čase - jaro 2015 a ve Ville Pellé se koná historicky první Dětský festival mini, já jsem v 4.měs. těhotenství s Benem, na celých 5 dnů konání festivalu se mi udělá zázračně dobře a já to vše zvládnu i s téměř hodinovým dojížděním :). Že se pak vše vrátí do starých kolejí a je mi špatně až do konce těhotenství, je jiná pohádka... no a co vesmír nezařídil? Hned u vedlejšího stánku nakladatelství Běžíliška prodává knihy a své ručně šité výtvory Andrea. TA ANDREA, od které jsme měli už tehdy pár knih pro Emilku a já ji neskrývaně obdivovala.
Za její ultrajemné ilustrace, skromnou povahu a přátelský a milý přístup. Žádný nafrněný obličej, ne to není Andrea. Ta pravá Andrea by se totiž za tím stánkem nejraději vypařila, zašila do svého ateliéru s kamarády anduláky a jen tvořila a tvořila... prostě umělkyně duší i srdcem ❤. Na festivalu se pomalu seznamujeme, hlídáme si navzájem stánky, když je potřeba a my u ní na závěr kupujeme Emilce velkou opičku :). Plyšáky Andrea přešívá ze starých vl.svetrů, rukavic... každý je jiný a každý má charizma. Opička je doteď jeden z nejoblíb.tulících plyšáčků a dnes už má jednu i Ben.
S Andreou se loučíme a setkáváme se na podzimní edici Festivalu mini, kde opět prodáváme vedle sebe. Potykáme si a já opět obdivuju její krásně nachystaný stánek, za kterým sedí ta skromná Andrejka a ani na festivalu nelení a došívá opičky a papoušky. Jednoho na gumce máme, ale kde momentálně je, to netuším 😂.
S Andreou zůstáváme v kontaktu, během roku si napíšeme a pozdravíme a já jsem za to upřímně ráda. Na podzim se opět setkáváme na Dizajntrhu v Olomouci, Andrea mi nadšeně ukazuje novinku v sortimentu - 3d přáníčka a já prostě neodolám a jednu opičku kupuji Beníkovi k svátku 💝
Jsem ráda, že se jí daří dobře a je šťastná. Já jí to upřímně přeji.
❤❤❤

Žádné komentáře

Okomentovat