Tipy na vánoční dárky #1

Kdo mě sleduje už nějakou chvílí ví, že knihy pro děti máme doma všude. Kupuji je průbežně, není měsíce, kdy bych jich pár nekoupila :))) a není pro mě problém schovat je do skříně "na později". Takhle už tam přetéká jedna polička... Některé jsou "must have" kousky, člověk je prostě fakt musí mít, neboť se často stává, že se vyprodá a dotisk rok dva nikde...a takovou situaci už jsme tu měli např. s knihou Víš, co má v plínce myš? :-D.
Dnes tu pro vás mám inspiraci pro chlapečky, neboť Ježíšek už pomalu ale jistě klepe na dveře a Vánoce bez knížek, jakoby nebyly:))).
vydalo nakl. Albatros

Tato čtvercová kniha z tvrdého kartonu má 14 stran a pevnou vazbu. Nemá odklápěcí okýnka, takže je vhodná i pro ty úplně nejmenší děti, ač stand.je určena pro děti od 2 let:). Kniha se věnuje tématům jako - jak to vypadá v hasičské zbrojnici, pohled na zemi z letu s balonem, ruch na letišti a mnohem více:).
 


vydalo nakl. Pikola

Velké leporelo z tvrdého kartonu, bez odklápěcích okýnek, vám je možná už povědomé. Ano, od stejného autora vyšla i kniha Auta :). Beník miluje vlaky, ostatně asi jako každý kluk, takže když jsem na ni náhodou narazila v knize v centru Prahy, musela jsem mu ji vzít na Vánoce. S dětmi se mrknete do útrob vláčku, pod zem jak funguje metro, který rychlovlak letí rychleji než pták.. a co víc, kniha má i pár úkolů pro zvídavé děti :).

vydalo nakl. Svojtka

A to nejlepší na závěr? Věřím, že novinka od Svojtky v obřím formátu A3 potěší nejednoho kluka...chvíli jsem nad ní váhala, přece jen cena není nejnižší, ale s trochou štěstí se dá koupit na různé slevové kuponky a akce. Na celkem 11 stranách najdete spooooustu hejblátek, okýnek, posouvátek, prostě interaktivní kniha se vším všudy:). Tématicky se věnuje např. zemědělství, silniční a železniční dopravě, městské údržbě, záchranné službě a rybolovu, lodní a letecké dopravě a letu do vesmíru :). Jsem moc zvědavá, co na ni řekne náš ředitel pod stromečkem :). Někdo namítne, že tyhle okýnka apod.jsou pro 2leťáka škoda, že ji zničí... no já už jsem asi rezignovala :-D. To bych mu nemohla dát na hraní nic a lítal by tu nahatej, aby náhodou nezničil i ty "lepší" trika...který mu stejně převlíkám 4x denně, lepší nelepší :).

A co knihy u vás, vedou jako dárek pod stromečkem? Máte pro mě vy nějaký zajímavý tip na knihu pro kluky? :)

2 komentáře